سن مناسب ارتودنسی چه زمانی است؟

درمان ارتودنسی روشی است که برای تراز و یا حرکت دندانهای شما جهت بهبود ظاهر و عملکرد آنها انجام می شود. هنگامی که دندان های شما به درستی مرتب نشده باشد ، می تواند باعث ایجاد فشار بر روی عضلات فک و عوارض فک و مفصل و در بعضی مواقع سردرد شود. درمان های ارتودنسی دوره ای با تعادل فشار بر روی دندان ها ، به حفظ قدرت دندان ها ، لثه ها و استخوان فک شما کمک می کنند. شروع درمان در سالهای اولیه کودک به جلوگیری از مشکلات پیشرونده دندان کمک می کند و برای بهداشت دهان کاملاً مفید است. به خاطر داشته باشید اگرچه باید برای ارزیابی مراجعه کنند اما ممکن است یک تا پنج سال پس از اولین ارزیابی، شروع درمان طول بکشد.

ارتودنسی کودکان

چندین عامل وجود دارد که ما قبل از تصمیم برای شروع درمان ارتودنسی برای کودک ، باید مورد توجه قرار دهیم. اما قبل از پرداختن به آن ، سه نکته مهم وجود دارد که باید بدانید:

1. دندانهای دائمی از حدود 6 سالگی شروع به رشد می کنند

اولین دندان های دائمی اولین دندان های آسیایی هستند که در پشت آخرین دندان های آسیای شیری رشد می کنند. دندانهای جلویی اولین دندانهایی هستند که جایگزین دندانهای شیری می شوند.

2. حدود 5-6 سال طول می کشد تا انتقال از دندانهای شیری به دندان های دائمی کامل شود

اکثر کودکان در حدود 12 تا 13 سالگی دندانهای دائمی کامل خود را دارند.

3. سن کودک همیشه شاخص دقیقی برای رشد دندان نیست

برخی از کودکان دندان هایشان به سرعت رشد می کنند در حالی که برخی دیگر این رشد را ندارند. دیدن یک کودک 9 ساله با مجموعه ای کامل از دندان های دائمی و یک کودک 15 ساله با چندین دندان شیری در دهانش غیر معمول نیست. تاخیر در رشد دندان دلایل مختلفی دارد و اغلب تا زمانی که دندان های دائمی در نهایت رشد کنند نگران کننده نیستند.

هر کودک باید در 7 سالگی توسط یک متخصص ارتودنسی دیده شود. انجمن ارتودنتیست های آمریکا غربالگری و ارزیابی ارتودنسی را برای همه کودکان 7 سال به بالا توصیه می کند. این لزوما به این معنی نیست که کودک 7 ساله شما همیشه به بریس احتیاج دارد! در واقع ، درمان ارتودنسی به احتمال زیاد در این سن ضروری نیست. با اینحال، ما یک ارزیابی دقیق را برای رد برخی از مشکلات رشد دندان که ممکن است نیاز به مداخله زودرس داشته باشد ، توصیه می کنیم.

درمان ارتودنسی برای کودکان کوچکتر همیشه توصیه نمی شود

علائم خاصی برای درمان زودرس ارتودنسی وجود دارد ، اما اکثر کودکان در این سن کم به بریس نیاز ندارند. نه تنها مزایای درمان زودرس ارتودنسی محدود است، بلکه به دلیل اینکه فاز دوم بریس غالبا لازم است، مدت زمان و هزینه درمان افزایش می یابد. با این حال ، حتی اگر ما در این سن درمان را توصیه نکنیم ، می توانیم رشد دندان های کودک را مشاهده و کنترل کنیم تا زمانی که کودک برای درمان آماده شود.

ارتونسی

آیا درمان ارتودنسی برای کودک 7 ساله شما توصیه شده است؟

سوالات زیادی بپرسید و نظر دوم بگیرید! همیشه! برخی از متخصصان ارتودنسی مدافع جدی درمان زودرس ارتودنسی هستند و برخی دیگر نه. درمان زودرس ارتودنسی یکی از موضوعات بحث برانگیز است ، به همین دلیل است که درک اهمیت توصیه درمان و اینکه آیا به درمان اضافی در آینده نیاز است یا ، مهم است. شما باید همیشه بیش از یک نظر داشته باشید تا مزایا و معایب هر یک را درک کنید. بهترین سن برای استفاده از بریس برای اکثر کودکان قبل از از دست دادن آخرین مجموعه دندانهای شیری آنها است. این زمان در هر کودک تفاوت دارد اما معمولاً در بیشتر کودکان 12 تا 14 سالگی است.

شروع درمان خیلی زود ممکن است منجر به طولانی شدن مدت درمان و عواقب منفی بالقوه آن شود.همچنین می تواند گزینه های درمانی خاصی را که به رشد فک متکی هستند ، بدون جراحی فک دشوارتر و گاه غیرممکن کند. تنها راه جلوگیری از این مسائل مراجعه مرتب به متخصص ارتودنسی برای راهنمایی رشد و شروع درمان در زمان مناسب است. شروع درمان ارتودنسی در زمان مناسب مدت درمان را به حداقل می رساند و نتایج درمان را بهبود می بخشد. با تشخیص و برنامه ریزی مناسب ، درمان ارتودنسی می تواند راحت تر و کوتاهتر باشد. ارتودنتیست ها اکثر موارد را در 18 ماه یا کمتر درمان می کنند ، به جز موارد پیچیده تر. از طرف دیگر ، زمان بندی نامناسب ممکن است منجر به یک درمان طولانی مدت (بیش از 2 سال) با تجربه منفی و نتایج کمتر رضایت بخش شود.

بهترین زمان درمان ارتودنسی در بزرگسالان

ارتودنسی بزرگسالان

برای بزرگسالان ، بهترین سن برای بریس ها “در اسرع وقت” است! جابجایی دندان ها در طول زندگی ادامه دارد و علاوه بر تأثیر بر زیبایی ،می تواند برای سایر دندان ها و سلامت دهان شما بسیار مخرب باشند. ارتودنسی بزرگسالان به دلیل افزایش آگاهی و گزینه های درمانی محتاطانه تر مانند Invisalign محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. در بزرگسالی ، باید درمان ارتودنسی خود را به محض اینکه برای شما عملی شد ، شروع کنید. دلایل آن ساده است؛ اول ، اگر از ظاهر دندان های خود راضی نیستید ، هرگز راضی نخواهید شد! دوم ، مشکلات ارتودنسی هرگز به خودی خود بهتر نمی شوند و تقریباً همیشه با گذشت زمان بدتر می شوند. سوم، با ایجاد مسائل جدید با افزایش سن از جمله مشکلات دندانی و سلامتی ، درمان ارتودنسی پیچیده تر می شود.

bandandwire.com

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *