کاهش استرس

نحوه کاهش استرس در دوران امتحانات و آمادگی برای آن

برای کمک به کاهش استرس، در مورد برنامه ریزی و تمرکز بیشتر بدانید تا در حد امکان برای امتحان آماده باشید.در ادامه چند راه حل برای کاهش استرس در دوران امتحانات ذکر می کنیم:

برای برنامه ریزی وقت بگذارید

برای هر روز / هفته یک برنامه و اهداف مطالعه تهیه کنید. اطمینان حاصل کنید که با سایر موارد مهم زندگی شما متعادل است. به این ترتیب پایبندی آن راحت تر خواهد بود.

فضای مطالعه مناسب ایجاد کنید

یک فضای مطالعه ایجاد کنید که راحت ، ساکت ، دارای نور مناسب ، سازمان یافته باشد و در حوالی حواس شما پرت نشود ، مانند تلویزیون ، تلفن ، افرادی که صحبت می کنند و …

اطمینان حاصل کنید که برای هر جلسه مطالعه هر آنچه لازم دارید را در اختیار دارید. زیرا این امر به شما کمک می کند تا اعتماد به نفس و سازماندهی بیشتری داشته باشید.

برای کاهش استرس از خود مراقبت کنید

مراقبت از خود به ویژه هنگامی که تقاضای زیادی در زندگی خود دارید بسیار مهم است. به این ترتیب شما انرژی لازم را برای تعهد به آنچه باید انجام دهید ، دارید.فعالیتهایی را ایجاد کنید که از آنها لذت می برید و باعث کاهش سطح استرس در دوران امتحانات شما می شود. مانند ورزش ، گذراندن وقت با دوستان ، اینترنت و غیره.

قبل و یا هنگام مطالعه گرسنه نشوید.

 میان وعده های تغذیه ای که باعث ادامه کار شما می شوند. مانند میوه ها / آجیل ها / لبنیات و غیره را بگیرید.خوردن بعضی غذاها در شب امتحان موجب افزایش استرس می شود. برای آشنا شدن با آن ها این مقاله را بخوانید…

ورزش کردن راهی برای کاهش استرس

به یاد داشته باشید که هر روز مقداری ورزش کنید. زیرا این امر به شما در حفظ تمرکز و انرژی کمک می کند.

راه های کاهش استرس
در صورت عدم کنترل استرس، بهره وری کارها بسیار کاهش می یابد.

در صورت نیاز استراحت کنید

تمرین کنید که در چه ساعاتی از روز بیشترین انرژی را دارید و سپس برای مطالعه برنامه ریزی کنید.بیش از 40-60 دقیقه بدون وقفه کوتاه مطالعه نکنید. حتی 5 دقیقه وقفه نیز کمک خواهد کرد. یک لیوان آب هم کمک می کند!هنگام استراحت ، کاری فیزیکی یا سرگرم کننده انجام دهید ، مثلاً برای مدت کوتاهی بروید یا با حیوان خانگی بازی کنید.سعی کنید تمرکز خود را بر روی مدرسه و امتحانات حفظ کنید تا چیزهای دیگری که در زندگی شما اتفاق می افتد. شما در حال حاضر به این نگرانی اضافی در مورد روابط ، دوستی و غیره نیازی ندارید.

آرامش

آرامش ، به ویژه قبل از خواب ، برای کاهش فعالیت مغز مهم است. کمی تنفس عمیق ، دوش گرفتن یا حمام ، چای گیاهی و غیره را امتحان کنید.

تمرکز

در طی هفته های نزدیک به امتحانات به مهمانی ها “نه” بگویید. این به شما کمک می کند تا سرحال و با انرژی باشید.هنگام مطالعه ، تلفن و ایمیل خود را خاموش کنید تا حواس پرتی را متوقف کنید.تا آخرین روز خود در مدرسه بمانید تا هیچ اطلاعات مهمی در مورد امتحانات یا رویدادهای سرگرم کننده با همکاران خود را از دست ندهید.

از افراد با تجربه کمک بگیرید

از معلمان بهترین روش مطالعه برای هر موضوع را بخواهید. آنها چندین سال تجربه دارند که می توانند با شما به اشتراک بگذارند.برخی از معلمان خوشحال هستند که در مدت زمان منتهی به آزمون با آنها تماس گرفته می شوند. دریابید با کدام یک می توانید تماس بگیرید و در صورت نیاز از این مورد استفاده کنید.اگر در مشاوره دادن به معلم خود مشكل دارید ، با یكی از آنها كه همان موضوع را تدریس می كنند صحبت كنید.

جلسات مطالعه گروهی با همکلاسی ها می تواند یک روش مفید و سرگرم کننده برای مطالعه باشد ، اما تمرکز خود را بر روی آنچه می خواهید با این جلسات بدست آورید حفظ کنید.درباره آنچه در حال مطالعه با اعضای خانواده و دوستان هستید صحبت کنید زیرا این امر به حفظ بیشتر اطلاعات خصوصاً نام و تاریخ و غیره کمک می کند.

با آمادگی کامل در امتحانات شرکت کنید

همه چیز را سه بار بخوانید / بنویسید زیرا این امر همچنین به انتقال اطلاعات به حافظه کمک می کند.از نتایج امتحانات آزمایشی خود استفاده کنید تا بر آنچه نیاز به مطالعه دارید تمرکز کنید.از جزوه های امتحانی قبلی استفاده کنید تا احساس انتظار خود را بدست آورید.از دوستان بپرسید چه کاری انجام می دهند که به مطالعه آنها کمک می کند یا دوستانی که سال گذشته این کار را انجام داده اند.برای حفظ اطلاعات بیشتر ، باید 24 ساعت پس از امتحان در مورد آن موضوع مطالعه کنید.مواردی را با متن رنگی بنویسید که در به خاطر سپردن آنها مشکل است (مانند نام و تاریخ) و به دیوار اتاق خود بزنید.

در روز امتحان برای کاهش استرس چه کنیم؟

روال معمول خود را انجام دهید. مثلاً آنچه را که معمولاً برای صبحانه می خورید داشته باشید.مقداری آب و یک میان وعده سالم (در صورت اجازه) به امتحان ببرید.

و در نهایت…

اگر استرس به شما وارد می شود ، از مطالعه موثر و مطمئن جلوگیری می کند. بنابراین از یک مشاور ، متخصص یا خط کمک کمک بگیرید.پیاده روی در صبح هنگام می تواند به طور موثری استرس را کاهش دهد.طبق یک مطالعه جدید دانشگاهی، یک پیاده روی ساده صبح به مدرسه می تواند واکنش استرس را در کودکان در طول روز کاهش دهد. افزایش ضربان قلب و فشار خون را که می تواند منجر به بیماری های قلبی عروقی در اواخر زندگی شود ، کاهش دهد.

استرس چیست

نتایج تحقیقات

محققان UB در شماره ماه اوت پزشکی و علوم در ورزش گزارش دادند كه كودكانی در رفتن به مدرسه پیاده روی می کنند نسبت به کسانی که این پیاده روی را ندارند از استرس کمتری در هنگام امتحانات برخوردارند.واکنش قلبی عروقی – از جمله تغییر در ضربان قلب و فشار خون به دلیل استرس – با آغاز بیماری های قلبی عروقی در کودکان و تصلب شرایین – تجمع خطرناک کلسترول ، کلسیم ، چربی و سایر مواد در دیواره شریان ها همراه است.

جیمز روممیچ ، دانشیار دانشگاه علوم پزشکی و علوم ورزشی و تغذیه در این باره می گوید: “روند بیماری های قلبی عروقی از دوران کودکی آغاز می شود. بنابراین اگر ما می توانیم راهی برای متوقف یا کند کردن این روند پیدا کنیم ، این یک مزیت مهم برای سلامتی است. نتایج مطالعه ای نشان داد “ما می دانیم که فعالیت بدنی تأثیر محافظتی در ایجاد بیماری های قلبی عروقی دارد و یکی از راه های انجام این کار کاهش واکنش پذیری استرس است.”رومیچ می گوید چون معلوم نیست که اثر محافظتی یک دوره ورزشی چقدر طول می کشد ، والدین و مربیان باید بازی فعال را در طول روز تقویت کنند.

“اگر فقط چند ساعت طول بکشد ، اگر کودکی به مدرسه بروید یا با دوچرخه به مدرسه بروید ، سپس در طول مدرسه تعطیل شود ، و همچنین هنگام استراحت ناهار بسیار مفید خواهد بود. بنابراین آنها در طول روز فرصت فعالیت بدنی را دارند. رومیچ می گوید. وی افزود: “این امر می تواند آنها را به طور مداوم در برابر عوامل استرس زا که در طول روز مدرسه متحمل می شوند ، محافظت کند. چه در یک امتحان ، چه در تلاش برای کنار آمدن با همسالان و یا صحبت در مقابل همکلاسی ها.”

ارتباط ورزش و کاهش استرس

رومیچ می گوید مطالعه وی اولین مطالعه ای است که نشان می دهد ورزش با شدت متوسط ​​می تواند واکنش قلبی عروقی کودکان را در طی فعالیت های استرس زای بعدی کاهش دهد. این تحقیقات بر اساس کارهای قبلی وی استوار است ، که نشان می دهد ورزش با فاصله بالاتر می تواند محافظت مشابهی را در کودکان داشته باشد. بنابراین پیاده روی از مهمترین اقدامات برای کاهش استرس در دوران امتحانات است.

در تحقیقات اخیر ، روممیچ و تیم وی گروهی متشکل از 20 پسر و 20 دختر ، همه قفقازی و 10-14 ساله را مورد بررسی قرار دادند. همه صبح از آزمایشگاه تحقیقات پزشکی رفتاری بازدید کردند. برای شبیه سازی ، نیمی روی یک صندلی راحت نشستند و نمایش اسلایدی 10 دقیقه ای از تصاویر یک محله حومه را تماشا کردند که در پایان تصویری از یک مدرسه حومه ای به پایان رسید. نیمی دیگر یک پیاده روی یک مایلی را روی تردمیل با سرعت انتخاب شده خود و با پوشیدن کیسه کتاب شامل 10 درصد از وزن بدن خود انجام دادند. همانطور که راه می رفتند ، تصاویر محله حومه بر روی یک صفحه نمایش داده می شد.

پس از یک دوره استراحت 20 دقیقه ای پس از اتمام رفت و آمد منفعل و فعال ، همه کودکان یک تست را انجام دادند ، که از افراد می خواهد رنگ نام که با رنگ اشتباه چاپ شده است را به درستی شناسایی کنند (کلمه “سبز” چاپ شده با جوهر آبی ، برای مثال). به طور متوسط ​​در طی این فعالیت ، ضربان قلب در کودکانی که راه می روند حدود سه بار در دقیقه افزایش می یابد. در حالی که در کودکان نشسته بر روی صندلی حدود 11 بار در دقیقه است. به طور مشابه ، افزایش فشار خون سیستولیک بیش از سه برابر بیشتر بود.

کنترل استرس

سخن آخر/:

تغییر در استرس درک شده برای گروه دیگر غیرفعال تقریباً دو برابر بیشتر بود. “درک یک عامل استرس زا به عنوان یک تهدید آغاز روند واکنش استرس است .بنابراین اگر بتوانید این درک اولیه را کاهش دهید، از این طریق میزان پاسخ جنگ یا پرواز را کاهش می دهید. این منجر به کاهش ضربان قلب و پاسخ های فشار خون به عامل استرس زا می شود. “

https://headspace.org.au/

https://www.news-medical.net/life-sciences

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *