تاثیر کرونا بر روی نوجوانان

بروز شوک سپتیک در نوجوانان مبتلا به کرونا

از زمان ظهور بیماری ویروس کرونا (COVID-19) ، بیشتر افرادی که به بیماری شدید مبتلا می شوند بزرگسالان مسن تر ، مبتلایان به شرایط پزشکی زمینه ای و افرادی که دارای نقص ایمنی می باشند، هستند. یک مطالعه جدید نشان داده است که گرچه کودکان اکثراً در امان هستند ، اما برخی از نوجوانان به دلیل COVID-19 دچار شوک سپتیک می شوند. در ادامه به بررسی اثرات کرونا بر روی نوجوانان می پردازیم.

تیمی از محققان بیمارستان کودکان ژنو ، پرونده سه نوجوان را که شوک سپتیک ثانویه بعد از عفونت ویروس کرونا داشتند ، نشان دادند.یک تیم از محققان یک تحقیق انجام دادند که گزارشاتی از عوارض دیده شده در کودکان مبتلا به COVID-19 را نشان داد. این مطالعه 57 کودک را که نتیجه مثبت آزمایش ویروس کرونا در ژنو سوئیس داشتند ، مورد بررسی قرار داد. این مطالعه، ویژگی های بالینی سه نوجوان بین 10 تا 12 سال را برجسته می کند.

نوجوانان و کرونا
بررسی اثراتی که کرونا بر روی نوجوانان می گذارد، از اهمیت بسزایی برخوردار است.

شوک سپتیک چیست؟

این تیم نشان داد که سه نوجوان مبتلا به ویروس کرونا با شوک سپتیک تظاهر می کنند؛این یک بیماری تهدید کننده زندگی است که فشار خون پس از عفونت به میزان خطرناکی پایین می آید. این بیماری می تواند به دلیل عفونت باکتریایی یا ویروسی ایجاد می شود.

وقتی بدن به یک عفونت مداوم مبتلا باشد ، باعث ایجاد بیماری به نام سپسیس می شود که در صورت پاسخ قاطع بدن به عفونت ، ایجاد می شود. در صورت عدم درمان ، سموم تولید شده توسط پاتوژن به رگهای خونی کوچک آسیب می رسانند و باعث می شوند مایعات در رگ خونی به بافت های اطراف نشت کند. در نتیجه ، بر توانایی قلب در پمپاژ خون به اندام های ویروسی تأثیر می گذارد و فشار خون را کاهش می دهد. متداول ترین علائم شوک سپتیک شامل کاهش ادرار ، تغییر در توانایی ذهنی ، لکه های تغییر رنگ پوست ، مشکل تنفس ، عملکردهای غیر طبیعی قلب ، لرز ، تعداد پلاکت پایین و بیهوشی است. شوک سپتیک همچنین باعث فشار خون پایین ، ضربان قلب سریع و افزایش تنفس می شود. همه این علائم خطرناک بودن اثرات کرونا بر روی نوجوانان را نشان می دهد.

نوجوانان مبتلا به شوک سپتیک

این تیم سه مورد شوک سپتیک را در نوجوانان بررسی کرد.

اولین مورد یک پسر 12 ساله اسپانیایی تبار بود که دارای آسم خفیف و چاقی بود. بیمار علائمی مانند تب به مدت یک روز ، سرفه ، مشکل تنفس ، سردرد و گلودرد را گزارش کرده است. پس از ارزیابی ، نوجوان به سالبوتامول پاسخ نداد تا علائم خود را تسکین دهد. بعلاوه ، با اشعه ایکس قفسه سینه ، هیپوژنیلاسیون بیابازیلار خفیف بدون خس خس سینه کمی افزایش یافت. علیرغم علائم خفیف ، بیمار به طور ناگهانی ضربان قلب بالا تا 170 ضربان در دقیقه را تجربه کرد و علائم شوک جبران شده با پوست سرد و نرم و تأخیر در پر کردن مویرگ را نشان داد.

وی بستری و تحت درمان با بولوس کریستالوئید قرار گرفت. بیمار به درمان ها پاسخ داد و سرانجام بهبود یافت. هنگام آزمایش ، وی با سندرم حاد تنفسی حاد ویروس کرونا ویروس جدید مواجه شد.

بیمار دوم یک پسر 10 ساله مبتلا به چاقی بود. وی با مراجعه به اورژانس به مدت پنج روز با تب ، گلودرد ، سرفه ، درد شکم و استفراغ روبرو بود. پس از ارزیابی ، نوجوان فشار خون پایین ، ضربان قلب سریع و ضربان تنفس افزایش داد.با نشانه هایی از شوک سپتیک قریب الوقوع ، بیمار همچنین با آنتی بیوتیک و پشتیبانی اینوتروپیک تحت درمان قرار گرفت. بیمار بهبود یافته از بیمارستان مرخص شده است.

مطالعات در نوجوانان دارای بیماری زمینه ای حساس تر شد:

بیمار سوم یک پسر 10 ساله قبلاً سالم با چاقی است که پس از یک هفته تب ، درد شدید شکم و استفراغ دچار شوک فشار خون شد. پس از معاینه ، او با تنفس سریع ، ضربان قلب سریع و فشار خون پایین ، علائم قابل توجه شوک را نشان داد. بیمار بولوس کریستالوئید دریافت کرد و آزمایش وی برای SARS-CoV-2 مثبت شد. بیمار با آسیب کلیه که نیاز به همودیالیز داشت ، در بخش مراقبت های ویژه بستری شد. وی از آن زمان به بعد از ICU منتقل شده است اما در طول مدت تحصیل در بیمارستان باقی مانده است.در این مطالعات بالینی نشان داده شد که اثرات کرونا بر روی نوجوانان بسیار حساس است که با وجود بیماری های زمینه ای مثل چاقی این اثرات بیش تر خواهد شد.

انجام تحقیقاتی در خصوص بررسی اثرات کرونا بر روی نوجوانان

هنگامی که شیوع ویروس کرونا در شهر ووهان ، تحقیقی در استان هوبئی در چین در دسامبر 2019 آغاز شد. بیشتر بیمارانی که بیماری COVID-19 شدید را تجربه کردند ، افراد مسن و کسانی که دارای بیماری های مشترک، بودند.در ماه های اخیر ، مواردی از بیماری شدید کودکان گزارش شده است. گزارشی که اخیراً منتشر شده در مورد سندرم التهابی چند سیستم کودکان با COVID-19 مرتبط است – بیمارانی که تب ، التهاب و نارسایی اندام دارند. این بیماری دارای ویژگی های مشترک با شرایط التهابی کودکان شناخته شده مانند سندرم شوک سمی ، بیماری کاوازاکی ، سپسیس باکتریایی و سندرم فعال سازی ماکروفاژ است.

ویروس کرونا

چاقی به عنوان یک عامل خطر

تمام بیماران اطفال که شوک سپتیک را در گروه مطالعه نشان دادند ، چاق بودند. شاخص توده بدنی (BMI) آن ها بالاتر از صدک 97 برای نوجوانان بود. این مسئله چاقی را به عنوان یک عامل خطر برای بیماری شدید ایجاد می کند ، دقیقاً مانند بزرگسالان.نتایج مطالعه نشان می دهد که هنگام ارزیابی کودکان با علائم سپسیس ، پزشکان باید نکاتی را رعایت کنند. از آنجا که سندرم التهابی چند سیستم کودکان و شوک سپتیک با COVID-19 گره خورده است ، درمان سریع برای جلوگیری از عواقب بالقوه مرگبار بسیار مهم است.

بررسی اثرات کرونا بر روی نوجوانان و وضعیت روحی آن ها

شرایط فعلی مربوط به بیماری ویروس کرونا (COVID-19) برای اکثر مردم چالش برانگیز است. بسیاری ازافراد به ویژه نوجوانان تحت تأثیر قرار می گیرند. به همین ترتیب ، ممکن است بسیاری از نوجوانان ناامید یا بدخلق به نظر برسند.

آلتا جی آنجلوسانته ، دكتر استادیار بالینی ، می گوید: “والدینی كه به دلیل دوری از روابط اجتماعی امروزه دسترسی بی سابقه ای به فعالیت روزمره نوجوان خود دارند ، ممكن است در ذهن خوداین سوال را بپرسند كه چگونه تفاوت بین غم و اندوه نوجوانی و افسردگی را تشخیص دهند.” به همین ترتیب ، والدینی که نوجوانی دارند که افسرده است ممکن است از خود بپرسند که چگونه می توانند در این بحران منحصر به فرد از نوجوان خود حمایت کنند. در طول همه گیری بیماری کرونا، نوجوانان به دلیل دور بودن از اجنماع دوستان خود بیشتر از هر موقع دیگری با اختلالات روحی همراه می شوند. دکتر آنجلوسانته ، با همکاری WonderLab گروه روانپزشکی کودک و نوجوان ، در مورد مواردی صحبت می کند که اگر نگران هستید کودک شما افسرده است باید به آنها توجه کنید. توجه به این موارد مهم بودن اثرات کرونا بر روی نوجوانان را خاطرنشان می کند.

تفاوت غمگین یا ناامید بودن با افسردگی بالینی

“غم و اندوه یک قسمت طبیعی از وجود انسان است .در حال حاضر ، جوانان چیزهای زیادی دارند که ممکن است آنها را ناراحت کند. دکتر آنجلوزانته می گوید ، آنها ممکن است از دوستانشان جدا باشند ، کارهای عادی خود را از دست بدهند و نگران این باشند که آیا اوضاع هرگز به حالت عادی بازمی گردد.

گرچه دوری از دوستان خوب آنها سخت است ، بسیاری از نوجوانان می توانند با استفاده از رسانه های اجتماعی یا تماس های ویدئویی برای برقراری ارتباط با آنها این خلا را پر کنند. “چیزی که آنها نمی توانند به راحتی تکرار کنند ، معاشرت منفعلانه ای است که در طول روز مدرسه اتفاق می افتد. افرادی که در کلاس با آنها گپ می زنند اما به اندازه کافی نزدیک نیستند تا بتوانند با آنها در خارج از مدرسه تماس بگیرند ، احساس قدم زدن در یک راهرو شلوغ و شنیدن همه مکالمات ادامه دادن در اطراف آنها ، یا لحظه مشترک خندیدن با هم به اتفاق احمقانه ای که در کلاس اتفاق می افتد. همه این ها اتفاقاتی خوشایند است که در دوران کرونا به طور کلی تعطیل شده است.

نظرات دانشمندان

 “دکتر آنجلوزانته می گوید. “بنابراین غم و ناامیدی در حال حاضر منطقی است.” افسردگی ، که در غیر این صورت اختلال افسردگی اساسی یا MDD شناخته می شود ، نه تنها از نظر شدت و مدت ، بلکه از نظر علائم فراتر از روحیه غم انگیز با غم متفاوت است. دکتر آنجلوسانته می گوید: “ممکن است تا 20 درصد نوجوانان در دوره ای از بلوغ یک دوره افسردگی اساسی را تجربه کنند.” “برای تشخیص MDD ، کودک باید پنج یا بیشتر علائمی را نشان دهد که در زندگی روزمره آنها اختلال ایجاد می کند ، تقریباً تمام روز هر روز ، به مدت دو هفته.”

دکتر آنجلوزانته اضافه می کند: “در حالی که افسردگی بزرگسالان اغلب به عنوان یک حالت خلقی ثابت به نظر می رسد ، افسردگی جوانان می تواند” واکنش پذیر “تر باشد ، به طوری که چیزهای شاد می توانند موقتاً آنها را از خلق و خوی منفی خود خارج کنند. “این لحظات دوام ندارند ، و جوانان به زودی به روحیه پایین خود باز می گردند.”

کرونا و نوجوانان
با همه گیری کرونا در دنیا نوجوانان از لحاظ روحی تحت فشار قرار گرفتند.

علائمی که اگر نگران هستید فرزندتان افسرده است که باید به دنبال آنها باشید

دکتر آنجلوسانته می گوید که والدین می توانند مراقب این رفتارها باشند ، که ممکن است مراجعه به پزشک را الزامی کند:

شکایت های جسمی درد معده ، سردرد یا سایر علائم جسمی مبهم می تواند با افسردگی همراه باشد.

کناره گیری اجتماعی: اگر نوجوانان شروع به جداسازی کامل از والدین کنند ، شروع به انزوا از همسالان خود کنند یا گروه های همسالان را کاملا تغییر دهند ، این ممکن است نشانه افسردگی باشد.

افت تحصیلی: افت چشمگیر عملکرد یا انگیزه تحصیلی ، همراه با علائم دیگر ، ممکن است افسردگی را نشان دهد.

مصرف مواد اگرچه ممکن است در نوجوانی برخی از سطح آزمایشات طبیعی باشد ، اما جوانان افسرده احتمالاً سعی می کنند با استفاده از این مواد خوددرمانی کنند.

انتقاد از خود افزایش فرکانس و شدت اظهارات منفی مانند “من خیلی احمقم!” یا “من نمی توانم کاری درست انجام دهم!” همچنین ممکن است نشانه افسردگی باشد.

دکتر آنجلوسانته می گوید: “بیشتر نوجوانان احتمالاً در دوره ای از نوجوانی یک یا دو مورد از این رفتارها را نشان می دهند.” “اگر والدین با سرعت بیشتری اتفاق افتاده باشند ، با ثبات بیشتری اتفاق بیفتند یا بلافاصله اتفاق بیفتند ، والدین باید بیشتر نگران باشند.” این علائم گرچه وجود ویروس کرونا در بدن فرزندمان را ثابت نمی کند، اما از علائمی هستند که امکان بروز افسردگی طولانی مدت را در آن ها بوجود آورد. برای اطلاع یافتن از اینکه کرونا در کودکان چگونه ظاهر می شود، این مقاله را بخوانید.

چگونه می توان با نوجوان خود درباره وضعیت روحی بحث کرد؟

نوجوانان اغلب تمایلی ندارند که در مورد موضوعات دشوار شخصی با والدین خود بحث کنند. وقتی به این فکر می کنید که چگونه این موضوع را با نوجوان خود مطرح کنید ، باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

زمان مناسب را انتخاب کنید

 بدانید که چگونه فرصت های خود را انتخاب کنید. سعی نکنید بلافاصله بعد از مشاجره یا اختلاف ، یا وقتی که در میانه یک کار سرگرم کننده هستند ، آنها را درگیر این مکالمه کنید.

به حقایق پایبند باشید

 شما نمی توانید بدانید که در ذهن نوجوان شما چه می گذرد. به آنها بگویید که به طور خاص چه رفتارهایی را می بینید و از آنها بپرسید که آیا آنها نیز چنین رفتاری را مشاهده کرده اند؟

تصدیق

 به نوجوان خود بگویید که اخیراً می بینید که چقدر سختی هایی برای آنها پیش آمده است.ابراز کنید که به آنها و سلامتی آنها اهمیت می دهید.

خود را افشا کنید

اگر تا به حال افسردگی را تجربه کرده اید یا فردی را که مبتلا به آن هستید می شناسید ، به اشتراک گذاری این مورد می تواند یک ابزار واقعاً قدرتمند در این گفتگو باشد. به آنها بگویید این حالت برای شما چگونه بود ، یا می دانید که چطور برای شخص مقابل بود و چه چیزی به او کمک کنید

برای  تحت فشارگذاشتن آماده باشید … یا نه

بسیاری از اوقات والدین تمایلی به انجام این گفتگو ندارند زیرا آنها چنان نگران هستند که ضعیف پیش خواهد رفت. اما ممکن است متعجب شوید که فرزندتان از اینکه کسی تجربه خود را متوجه و تأیید می کند سپاسگزار است.

به طور کلی در طول همه گیری کرونا و ایجاد محدودیت ها مشکلاتی بوجود آمده است. نوجوانان ما چه به این بیماری دچار شوند و چه تحت تاثیر شرایط قرار بگیرند، گرفتار آسیب هایی می شوند. بنابراین توجه به اثرات کرونا بر روی نوجوانان از مسائل قابل توجه است.

https://nyulangone.org/

1 پاسخ دادن
 1. Eric Jones می گوید:

  Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…

  – Someone does a search and winds up at lifeno.ir.

  – They hang out for a minute to check it out. “I’m interested… but… maybe…”

  – And then they hit the back button and check out the other search results instead.

  – Bottom line – you got an eyeball, but nothing else to show for it.

  – There they go.

  This isn’t really your fault – it happens a LOT – studies show 7 out of 10 visitors to any site disappear without leaving a trace.

  But you CAN fix that.

  Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It lets you know right then and there – enabling you to call that lead while they’re literally looking over your site.

  CLICK HERE https://talkwithwebvisitors.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works.

  Time is money when it comes to connecting with leads – the difference between contacting someone within 5 minutes versus 30 minutes later can be huge – like 100 times better!

  Plus, now that you have their phone number, with our new SMS Text With Lead feature you can automatically start a text (SMS) conversation… so even if you don’t close a deal then, you can follow up with text messages for new offers, content links, even just “how you doing?” notes to build a relationship.

  Strong stuff.

  CLICK HERE https://talkwithwebvisitors.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business.

  You could be converting up to 100X more leads today!

  Eric
  PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling.
  You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting.
  CLICK HERE https://talkwithwebvisitors.com to try Talk With Web Visitor now.

  If you’d like to unsubscribe click here http://talkwithwebvisitors.com/unsubscribe.aspx?d=lifeno.ir

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *