آلرژی یک خانوم

آلرژی چیست؟

آلرژی یا حساسیت(Allergy)؛نوعی اشتباه در سیستم ایمنی بدن محسوب می شود.در واقع واکنش سیستم ایمنی بدن به برخی مواد خارجی را حساسیت می گویند .این مواد خارجی لزوما برای همه افراد خطرناک نیستند. این مواد خارجی برای برخی از افراد ایجاد حساسیت می کنند؛مانند گرده گل و گیاهان یا برخی از مواد غذایی خاص مثل بادام زمینی.

حساسیت انواع مختلفی همچون آلرژی فصلی،پوستی ،آلرژی غذایی و یا آلرژی دارویی دارد.

آلرژی فصلی

تشخیص آلرژی غذایی

متخصص آلرژی باید یک کارآگاه خوب در کشف علت برخی از واکنشها باشد.او اغلب اوقات چندین بار به بیمار مراجعه می کند تا یک شرح حال پزشکی و زیست محیطی دقیق ایجاد کند. مواد حساسیت زای مواد غذایی می توانند بسیار پنهان ، کوچک و یا واکنش متقابل با سایر مواد حساسیت زا،داشته باشند.تمایل به ابتلا به آلرژی یک تمایل کاملاً عمومی است که بیشتر به صورت ارثی رخ می دهد – در خانواده ها وجود دارد. غذاهای مختلفی وجود دارد که بیشتر در کودکان حساسیت پیدا می کنند: شیر ، تخم مرغ و بادام زمینی در بیشتر کشورها از رایج ترین حساسیت های غذایی هستند.

درباره پروتئین های موجود در این غذاها موارد خاصی وجود دارد که باعث تحریک سیستم ایمنی بدن برای ایجاد آلرژی می شود. اما ، تمایل به انجام این کار در یک کودک بسیار بیشتر از دیگری است. این بیشتر به ساختار ژنتیکی فرد برمی گردد.

علائم:

ریزش اشک به طور مداوم

آبریزش بینی

خارش گلو و خارش های پوستی

و…

خارش های پوستی از علایم حساسیت می باشد.

مدیریت آلرژی

الساندرو فیوکی ، مدیر بخش اطفال در بیمارستان دانشگاه ملونی در میلان ، ایتالیا گفت: “مدیریت آلرژی غذایی اساساً به اجتناب از قرار گرفتن در معرض غذاهای مشکوک یا اثبات شده  به حساسیت بستگی دارد.این می تواند به بهترین وجه انجام شود اگر غذاهای خاص مسئول علائم بیمار با شرح حال و آزمایشات مناسب شناسایی شوند.”

دکتر فائوچی گفت: همه غذاهایی که بیمار نسبت به آنها حساس است نباید حذف شوند و همه بیماران حساس نباید رژیم بگیرند.ممکن است لازم نباشد بیماران از همه موارد در یک گروه غذایی خاص ، اجتناب کنند.مانند انواع مختلف ماهی برای فرد مبتلا به آلرژی به ماهی. حساسیت غذایی باید گاهی اوقات مورد بررسی قرار گیرد؛ حتی بدون رابطه آشکار با غذا خوردن.

توصیه های تغذیه ای:

عدم مصرف ادویه جات تند در این دوران به شدت توصیه می شود.مصرف کاهو و سکنجبین از روش های قدیمی اما مؤثر در این ایام می باشد که به کمک افرادی که دچار خارش های پوستی شدید می شوند،می آید.پرتقال به علت دارا بودن ویتامینC فراوان همانند یک هیستامین طبیعی محسوب می شود.

و اما نکته آخر/:

از آنجا که برخی از علائم حساسیت و کرونا با یکدیگر تشابه زیادی دارد؛تفکیک آن ها از یکدیگر در برخی موارد به شدت دشوار است.تنها راه اطمینان مراجعه به پزشک می باشد.

http://www.foodallergy.org/

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *