روغن زیتون را از آسیاب کردن یا فشردن کامل زیتون و جمع آوری روغن خارج شده به دست می آورند. می توانید از روغن زیتون در انواع ظروف استفاده کنید. می توانید با آن غذا بپزید ، آن را روی نان ، ماکارونی یا سالاد بریزید ، یا از آن به عنوان عنصری در غذاهای پخته استفاده کنید. از همه بهتر ، مزایای زیادی برای سلامتی دارد.

  • انواع روغن زیتون

روغن زیتون در یکی از سه نوع یا درجه وجود دارد: فوق بکر ، باکره و تصفیه شده (سبک). آنها بر اساس میزان پردازش قبل از بسته بندی و فروش برچسب گذاری می شوند. روغن زیتون تصفیه شده بیشترین فرآوری را در بین این سه روغن دارد.

photo of bottles of olive oil

کدام سالم تر است؟

روغن زیتونی که کمترین میزان فرآوری را انجام می دهد ، روغن زیتون فوق بکر (EVOO) است. به همین دلیل ، EVOO از روغن زیتون بکر یا تصفیه شده بیشترمغذی است. به عنوان مثال ، سرشار از مواد مغذی گیاهی سالم به نام فیتوشیمیایی است که ممکن است به مبارزه با سرطان و بیماری های قلبی کمک کند. بنابراین برای استفاده بیشتر از روغن زیتون خود ، به EVOO برسید.

Amazon.com : Salma Extra Virgin Olive Oil (EVOO), First Cold Pressed, Imported from Morocco, Low Acidity, Glass Bottle (750 mL) 25.5 Fl Oz : Grocery & Gourmet Food

سلامت قلب را افزایش می دهد

مطالعات بزرگ نشان داده است که وقتی بیشتر روغن زیتون بکر در رژیم غذایی خود دریافت می کنید ، خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهید. ترکیبات فعال موجود در EVOO به کاهش فشار خون و جلوگیری از سفت شدن شریان ها کمک می کند.

خطر سکته مغزی را کاهش می دهد

جایگزینی چربی های کمتر سالم با روغن زیتون در دستور العمل های شما ممکن است احتمال سکته مغزی را تا 40 درصد کاهش دهد.

با التهاب مبارزه می کند

التهاب در بدن شما منجر به بیماری مزمن می شود. برخی از آنتی اکسیدان ها در EVOO می توانند التهاب را در بدن شما به همان روشی که داروهایی مانند ایبوپروفن انجام می دهند ، کاهش دهند. اسید اولئیک موجود در روغن زیتون نیز یک ضد التهاب است.

سرشار از آنتی اکسیدان ها

رادیکالهای آزاد اتمهای ناپایداری در بدن شما هستند که به سلولهای شما آسیب می رسانند. آنتی اکسیدان ها ترکیباتی هستند که می توانند به جلوگیری یا کاهش این آسیب کمک کنند. EVOO مملو از آنتی اکسیدان است که می تواند خطر ابتلا به بیماری را کاهش دهد.

11 تحقیق علمی که ثابت می‌کند خرید و استفاده از روغن زیتون خوب است - روغن كده

باکتری ها

برخی از مواد مغذی موجود در روغن زیتون می توانند با باکتری های مضر مبارزه کنند. هلیکوباکتر پیلوری یک باکتری معده است که می تواند باعث زخم و حتی سرطان شود. ترکیبات موجود در روغن زیتون به تخریب آن کمک می کند.

از سرطان پیشگیری می کند

رژیم مدیترانه ای گیاهان را بر گوشت ترجیح می دهد و سرشار از روغن زیتون است. محققان دریافتند افرادی که از این طریق غذا می خورند در معرض خطر بسیار کمتری از سرطان های خاص مانند سرطان روده بزرگ ، آندومتر ، سینه ، پانکراس و پروستات هستند.

روغن زیتون ضد سرطان روده بزرگ | سینه | تخمدان و پروستات | روغن زیتون | خرید روغن زیتون

مغز شما را تقویت می کند

مزیت دیگر رژیم غذایی سنگین مدیترانه ای با روغن زیتون: می تواند به مغز شما تقویت کند. مطالعات نشان می دهد که منوی سرشار از روغن زیتون می تواند به شما کمک کند تا بهتر فکر کنید ، درک کنید و به خاطر بسپارید و حتی ممکن است به دفع بیماری آلزایمر کمک کند.

www.webmd.com

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *